Infolinia:

801 404 801

2017.09.13

Szyba niejedno ma imię

Szyba to nie tylko szyba

Poza kształtem i kolorem, na efektowność stolarki okiennej znacząco wpływa wysokiej jakości szyba zamontowana w ramie okna. Szyba zapewnia lepsze właściwości termoizolacyjne co przekłada się wydatki na ogrzewanie. Zatem warto zastanowić się nad pakietem trzyszybowym z ciepłą ramką.

Wyróżniamy następujące szyby:

    • szyba absorpcyjna- jej zadaniem jest ochrona przed nadmiernym przegrzewaniem pomieszczeń, poprzez pochłonięcie części energii słonecznej. 
    • szyba refleksyjna- na powłoce tej szyby stosowany jest tlenek metalu, powodujący odbicie części promieni słonecznych od powłoki szyby.
    • szyba dźwiękochłonna- budowane w oparciu o asymetrię szyb oraz zastosowanie gazów tłumiących dźwięk w przestrzeni międzyszybowej. Ich zadaniem jest wytłumienie dźwięków przedostających się z zewnątrz do pomieszczeń.
    • szyba hartowana- proces hartowania powoduje, że w strukturze szła dokonują się zmiany naprężeń wewnętrznych, dzięki czemu szyba staje się pięciokrotnie bardziej wytrzymała na uderzania niż wykłe szkło float.
    • szyba laminowana- szyba ta, zbudowana jest z dwóch lub więcej tafli szkła, między którymi umieszczone są warstwy wysoce odpornej na rozerwanie folii PVB. W przypadku rozbicia tafle szkła pozostają wciąż przyklejone do folii.

Przeczytaj więcej>>

Wytworny dodatek

szprosy

Szprosy diametralnie zmieniają wygląd budynku. Wprowadzają do wnętrza elegancję, ciepło i niepowtarzalny klimat, natomiast z zewnątrz dodają budynkowi wytworności i charakteru, decydując o jego niebanalnym stylu. Zakładając szprosy musimy pamiętać, aby zachować proporcję ich rozłożenia w stosunku do okna, a kształt i kolor szprosów powinien współgrać z wyglądem budynku. Szprosy występują w szerokiej palecie kolorystycznej, ale najbardziej estetyczne wyglądają te w odcieniu identycznym jak rama okienna. Wyróżniamy kilka typów szprosów. Szpros konstrukcyjny montowany jest już w momencie produkcji okna. Szpros wiedeński - naklejany na szybie. Szpros konstrukcyjny – zwiększa sztywność konstrukcji okna.  

 

Szyby gwarantujące intymność

Pakiet szybowy ze szkłem ornamentowym to skuteczna i prosta metoda zabezpieczenia naszej prywatności. Okna z tego typu szybami z jednej strony zmniejszają widoczność z zewnątrz a z drugiej strony pozwalają na przenikanie światła , które to doświetla wnętrze.

ATLANTIC

CHINCHILLA

Komentarze Brak komentarzy.
Dodaj komentarz